Cieľom pri vývoji NYX 556 bolo dosiahnuť čo najväčšiu redukciu spätného rázu a pri výrobe použiť čo najkvalitnejší materiál.

Čo je NYX 556?

NYX 556 je úsťové zariadenie, ktoré plní funkciu úsťovej brzdy a kompenzátora zdvihu. Vďaka natočeným komorám dosahuje vysoký účinok na úrovni 70% v závislosti od použitej munície. Kompenzácia zdvihu pri modeli NYX 556 je dosiahnutá pomocou dvoch otvorov na vrchnej strane. Pri modeli NYX 556 Mk2 je zdvih hlavne kompenzovaný zúžením vrchnej strany úsťovej brzdy. Takéto riešenie umožňuje, aby kompenzácia zdvihu negatívne neovplyvňovala zorné pole strelca, nakoľko plyny sú presmerované do strán. Vďaka vyladenej kompenzácii zdvihu pri opakovanej streľbe zostáva zbraň zameraná na cieľ, čím výrazne znižuje vašu reakčnú dobu a časový interval medzi výstrelmi.

Materiál

Úsťová brzda je vyrobená z Titania grade 5, ktoré sa vyznačuje vysokú pevnosťou, húževnatosťou, odolnosťou voči korózii, a to pri nízkej hmotnosti. Najčastejšie využitie je v prúdových motoroch, nosných prvkoch lietadiel a vo vesmírnych plavidlách. Titan je oproti oceli ľahší až o 40%. Vďaka tomu NYX 556 neovplyvní negatívne ťažisko zbrane.

Úsťová brzda NYX 556 je navrhnutá pre zbrane typu AR15 a kaliber 5,56x45mm NATO/ .223 Remington.

Dovoľujeme si Vás upozorniť na výpredaj úsťovej brzdy NYX 556. Úsťové brzdy ponúkame so zľavou 25%!!!

Produkty

Filtre

Zobrazené 1–5 z 5 produktov